Galapágy peklo i ráj

  • Využijte jedinečnou možnost objednat si knihu přímo od autorů i s věnováním!
  • Jako dárek ke knize navíc obdržíte i DVD s videosekvencemi z cesty po Galapágách!
  • Cena knihy je 350 Kč. Při objednání 2 a více kusů POŠTOVNÉ ZDARMA!
  • Přijímáme platbu předem na účet. Dá se však domluvit i platba při osobním převzetí.
  • Knihu, prosím, objednávejte přímo přes mail - na adresu horinek.s@seznam.cz. Do objednávky uveďte kontaktní údaje a o kolik knih máte zájem.

Galapágy - peklo i ráj je nejen cestopisná, ale i poučná kniha. Je psána nenásilnou formou, která čtenáře vtáhne do děje. Dozvíte se jak to na souostroví chodí, něco z minulosti i jak se na Galapágy dostat. Především ale můžete spolu s námi obdivovat na více jak 240 barevných fotografiích jedinečnou krásu a vyjímečnost zdejší fauny, flóry i krajiny.

Galapágy jsou ukázkovým příkladem samostatně se vyvíjejícího ekosystému, do nějž nešetrným způsobem kdysi zasáhnul člověk a způsobil zde nenávratné škody. Dnes se je pokoušíme zachránit, je to však běh na dlouhé míle s nejistým výsledkem.

Kniha ve dvanácti kapitolách popisuje devět námi navštívených ostrovů. Je vytištěna na kvalitním křídovém papíře v pevné vazbě, formát A4. Určitě je vhodná nejen milovníkům přírody a cestovatelům všech věkových kategorií, ale najde si své příznivce i mezi ostatními čtenáři.

Kniha byla vydána v roce 2010 a do letošního jara v distribuční a obchodní síti v Čechách i na Slovensku, nyní je možno knihu zakoupit pouze přímo u nás. Velmi vhodná jako pěkný dárek.

Galapágy byly rájem, kde se nerušeně zcela odděleně život vyvíjel svým tempem. Veškerá jedinečná fauna i flóra se přizpůsobovala daným podmínkám zdejšího ekosystému, vše mělo svůj řád, než se objevil člověk a vše bylo najednou narušeno. Ostrovy se staly útočištěm námořníků i pirátů, kteří ve velkém decimovali populace želv sloních, leguánů i hnízdících mořských ptáků, tehdy se Galapágy změnily v peklo...

Galapágy jako takové udělaly veliký krok k záchraně svého ekosystému, již v roce 1934 zde byl první národní park. Od té doby zde vědci i dobrovolníci odvádějí záslužnou práci při ochraně zdejšího ráje. Dnes je již 97 % území Galapág národním parkem, v roce 1978 byly zapsány do seznamu světového dědictví UNESCO. Bude jim to však něco platné, když všude na světě probíhá neustálá devastace životního prostředí? Nekontrolovaný rybolov, kácení lesů, vybíjení živočichů. Voda v oceánech se neustále otepluje. Jak dlouho ještě studené životodárné proudy budou studené? Kolik času ještě zbývá tučňákům galapážským, karetám obrovským, lachtanům, terejům, albatrosům, leguánům...a ve svém důsledku i člověku samotnému? Vždyť tohle prolínání pekla s rájem se týká nás všech, v každém koutku světa a pokud můžeme, musíme pro záchranu byť jen jediného titěrného druhu něco dělat, vždyť jsme všichni součástí nádherné, zatím ještě živé planety.